To Bank On Time. Solution By Innovation
+370 600 11621
EN LT

Realaus laiko savi-organizuojanti finansinių paslaugų teikimo valdymo platforma

lempute_the_idea2BAS kartu su partneriu UAB „RMD technologies“ , finansuojant ES struktūriniams fondams pagal INTELEKTAS LT priemonę, planuoja kurti realaus laiko savi-organizuojančią finansinių paslaugų teikimo valdymo platformą, pritaikytą valdyti kreditų riziką ir su ja susijusius produktus. Projektas pavadintas RiskFinas.

Finansinės rizikos vertinimas yra viena iš svarbiausių bet kurio banko veiklos sričių, siekiant pelningai valdyti savo turimus finansinius išteklius. Automatizuotus rizikos vertinimo metodus taiko tik didžiosios finansinių paslaugų institucijos. Realaus laiko adaptyvios rizikos vertinimo ir susijusių produktų asortimento planavimo sistemos sukūrimas bus ženkli inovacija, nes šiuo metu nėra plačiai taikoma tiek didžiųjų bankų, o mažieji neturi galimybės ir resursų jas pritaikyti, bei technologiškai bus realizuotas į įvykius orientuota architektūra (EDA). Įgyvendinus projektą mažieji finansinių paslaugų teikėjai (bankai, kredito unijos, lizingo kompanijos, finansų tarpininkai) savo veikloje galės taikyti pažangius analitikos sprendimus kredito rizikai vertinti.

Sprendimas leis finansų institucijoms ne tik vertinti riziką, bet ir ją valdyti, siekiant užtikrinti maksimalią vertę, numatant galimus pokyčius ir pasekmes, bei tenkins Basel3 reikalavimus. Sprendime naudojami prognozavimo, optimizavimo ir analitinei metodai gebės automatiškai adaptuotis prie besikeičiančių aplinkos sąlygų. Analitinių metodų ir naujausių technologijų pritaikymas bus ženkli inovacija. Sprendimas leis padidinti finansų sektoriaus veiklos našumą ir sukuriamą pridėtinę vertę: padidinti darbuotojų produktyvumą, grynųjų palūkanų pajamas, sumažinti kreditų išdavimo išlaidas ir kapitalo atidėjimus.